Бум IPO і як в них брати участь

На сьогоднішній день кожен бажаючий цілком може успішно розбагатіти, взявши участь в IPO. При цьому важливо не тільки мати величезне бажання виступити в якості приватного інвестора, а й бути добре обізнаним у всіх етапах і тонкощах такого виду заробітку.

Феєричний бум IPO

Initial public offering (IPO) являє собою публічний продаж акцій компанії необмеженому колу осіб. На сьогоднішній день інвестування в IPO являє собою один з найгарячіших видів вкладень. Незважаючи на те, що практика вкладання фінансів у ті чи інші проекти здійснюється вже протягом багатьох десятиліть, саме з початку 2020 року раптово стався справжній бум. Такий стан справ зумовлений стартом пандемії коронавируса, коли під керівництвом ФРС були введені ультранизькі ставки, і попит переключився зі вкладення в облігації на ринок акцій.

Численним компаніям стало цікаво виходити на біржу на цінових максимумах, а інвестори отримали відмінну можливість вкладатися в нові проекти в різних галузях, розширюючи портфелі паперів. Найбільш трендовими по IPO з 2020 року і по сьогоднішній день є технологічний сектор, охорона здоров’я і промисловість.

Ключові етапи проходження первинного публічного розміщення акцій

У всьому світі прийнято проводити класичне IPO за певною схемою, де кожен новий етап має величезну важливість. Саме тому такий тривалий процес вимагає залучення професійних учасників фінансових ринків.

  1. Визначення андеррайтерів – спочатку слід зробити правильний вибір великої професійної інвестиційної компанії або банку (андеррайтера), який виступить в ролі консультанта і головного піарника проведеного IPO.
  2. Підготовка документів – необхідно розробити проспект емісії для подачі в контролюючі органи, привівши всі ключові факти про власний бізнес (фінансову звітність за останні роки, бізнес-план, перспективи та ризики).
  3. Roadshow – в ході проведення зустрічі з потенційними інвесторами (пенсійними фондами, інвест-компаніями) здійснюється передача ексклюзивної інформації, проводяться переговори.
  4. Розміщення на біржі – після завершення “тестування” попиту на акції йде черга визначення ціни, за якою акції почнуть торгуватися на фондовій біржі відразу після розміщення.

За фактом лістингу купити акції під силу будь-якому інвесторові з наявністю брокерського рахунку.

Грамотний підхід до здійснення інвестування

Слід пам’ятати про те, що приватному інвесторові неможливо самостійно купити акції в ході IPO, через що необхідно вдатися до допомоги брокера, який має доступ до потрібної майданчику. Попередньо вибравши потрібний напрямок для здійснення вкладень, слід діяти через кваліфікованого брокера, виділивши на покупку акцій у ході IPO частину грошей, рівну 10% фінансового портфеля. Такий грамотний підхід дозволить досягти хороших результатів у будь-якій ситуації.

Похожие статьи

some

Як сформувати та управляти інвестиційним портфелем

Забезпечити собі гідне життя цілком можливо, якщо грамотно розпоряджатися власними фінансами. Отримувати грошову прибуток в довгостроковій перспективі досить легко при

some

Як знайти ідею для стартапу

Все гіганти сфери послуг свого часу починали як стартапи, грамотно взявши курс на світове визнання. Сьогодні кожній людині добре відомий