Як знайти ідею для стартапу

Все гіганти сфери послуг свого часу починали як стартапи, грамотно взявши курс на світове визнання. Сьогодні кожній людині добре відомий сервіс BlaBlaCar, завдяки якому можливо без особливих клопотів дістатися до сусіднього міста або навіть далеко розташований населений пункт, уникнувши переплат. Багато людей не з чуток знають про відмінний меню в KFC, а творчі особи тепер не уявляють себе без порції натхнення з Pinterest. Якщо усвідомлено підійти до пошуку перспективної ідеї, то незабаром світ по достоїнству оцінить стартап, здатний змінити на краще життя багатьох людей.

Основні особливості стартапів

До сих пір не існує універсального визначення стартапа, але при згадці цього слова в умах людей виникає асоціація з молодою компанією, яка з завидною рішучістю працює над проблемою, незважаючи на можливі ризики. При цьому рішення такого завдання в більшості випадків не є очевидним, і 100% гарантію досягнення успіху тут не може дати ніхто.

Однак сміливців, що зважилися на стартап, відрізняє величезне бажання досягти успіху в обраному напрямку, яке і є рушійною силою в питанні роботи над перспективною ідеєю. Спільними ознаками для нового починання виступають такі моменти як:

 • вік (зазвичай мова йде про щойно створеної компанії, яка поки ще перебуває на ранній стадії бренд-менеджменту, найму персоналу і початку продажів);
 • інновація (підприємцями-стартаперам часто створюються абсолютно нові продукти, що не мають аналогів на ринку, або принципово повністю модифікуються нині існуючі товари);
 • націленість на практичне вирішення проблем (ключовим завданням будь-якого такого починання є створення продукту, здатного істотно поліпшити життя реальних людей);
 • гнучкість (характеризується динамічністю і швидко адаптується до раптово виникають негараздам);
 • зростання (швидке розширення за короткий термін з досягненням радикальних пропорцій);
 • масштабованість (здатність до розвитку без залучення додаткового людського, фінансового ресурсу);
 • трудовий колектив (включає близько 100 співробітників в штаті);
 • ризик (незважаючи на величезний внесок сил в розробку унікального продукту бізнес-модель стартапу не є чітко визначеною, в зв’язку з чим не виключено провал).

Нерідко нові проекти пов’язані на розробці продуктів, що належать до сфери високих технологій. Однак область стартапів досить велика, а основна місія полягає в пошуку інноваційних ідей, здатних поліпшити якість життя.

Ключові причини для створення нового проекту

Іноді навіть при наявності добре продуманого плану складно зважитися на створення стартапу. Щоб розвіяти всі сумніви, досить поглянути на можливості, які відкриває успішна реалізація задуманої ідей:

 • перетворення мрії в дійсність;
 • досягнення фінансової незалежності;
 • набуття контролю над власною долею;
 • отримання фінансування;
 • зустріч з однодумцями;
 • можливість здійснення впливу на прогрес людства.

Відповідно до досвіду багатьох успішних стартапів, величезне бажання втілення інноваційних ідей в життя, є рушійною силою мрійників до трансформації в великих новаторів сучасності.

Стратегія пошуку ідеї успішного проекту

Відповідно до думки давньокитайського філософа Лао-цзи, який вважав що «Шлях у тисячу лі починається з першого кроку», вдалий стартап бере свій початок з народження ідеї. Взявши за основу досвід численних компаній, які відзначилися сильним стартом і внесли слід в історію людства, можна виділити п’ять способів знаходження ідеї для вдалого стартапа.

 1. Реалізація стратегічного передбачення – вміння робити обґрунтовані припущення допоможе привести світ до максимально комфортному майбутньому.
  Дотримання своєї пристрасті – горять бажанням серце і очі будуть сприяти підтримці оптимістичного настрою на перших етапах становлення проекту, внаслідок чого мрія, підкріплена вогнем пристрасного прагнення, буде впевнено виконуватися.
 2. Рішення особистої проблеми – знаходження больової точки, від якої велике число людей прагне позбутися в повсякденному житті, і надання методу її усунення, буде сприяти тому, що справа швидко піде вгору.
 3. Поліпшення технології, яка вже існує – представлення публіці ідеально доопрацьованій ідеї, над якою зробили прорахунки попередники, дозволить дати людям якісний продукт і закріпити високі позиції в тій чи іншій галузі.
 4. Зосередження на вирішенні проблеми вузької аудиторії – первинне прагнення зміни на краще життя малого числа людей поступово здатне перерости в проект, спрямований на глобальні позитивні зміни.

Незважаючи на те, що придумати унікальну ідею стартапу непросто, важливо приділити достатню кількість часу для того, щоб знайти і розвинути ідею, яка в майбутньому дозволить отримати виключно вигоду від її реалізації.

Похожие статьи

some

Як сформувати та управляти інвестиційним портфелем

Забезпечити собі гідне життя цілком можливо, якщо грамотно розпоряджатися власними фінансами. Отримувати грошову прибуток в довгостроковій перспективі досить легко при

some

Бум IPO і як в них брати участь

На сьогоднішній день кожен бажаючий цілком може успішно розбагатіти, взявши участь в IPO. При цьому важливо не тільки мати величезне