Як сформувати та управляти інвестиційним портфелем

Забезпечити собі гідне життя цілком можливо, якщо грамотно розпоряджатися власними фінансами. Отримувати грошову прибуток в довгостроковій перспективі досить легко при розумному формуванні інвестиційного портфеля.

Призначення і види інвестиційних портфелів

У питанні інвестування отримання прибутку є основною метою, але також важливою задачею є збереження успішного стану справ. Тому доцільно подбати про створення інвестиційного портфеля, що дозволить не тільки вкласти гроші розумно, але і буде сприяти зведенню ризиків до мінімуму за будь-яких обставин.

Сукупність різних за терміном дії і рівню ліквідності цінних паперів, які знаходяться в розпорядженні у одного інвестора і управляються як єдине ціле як раз і називається інвестиційним портфелем. При цьому в залежності від мети і стратегії вкладень, вони поділяються на кілька типів.

  1. Портфель зростання – формується на базі акцій компанії, чия курсова вартість має тенденцію зростати, через що капітальна вартість портфеля регулярно збільшується за рахунок зростання цін використовуваних інструментів.
  2. Комбінований – задіюються облігації, частина яких здатна приносити збільшення капітальної вартості, а інша дає дивідендний дохід.
  3. Прибутковий портфель – включає в себе використання облігацій і акцій, що володіють хорошою дивідендної історією.

Грамотний розподіл вкладень в рамках портфеля дозволяє досягати постійного збільшення доходів.

Ключові етапи формування портфеля

Самостійно створити портфель з нуля можливо, якщо слідувати покрокової інструкції. Найкраще діяти поетапно:

  1. ретельно вивчити фондовий ринок (ознайомлення із загальним числом поданих інструментів дозволить отримати загальне уявлення про нинішні тенденції в світі);
    вибрати основні активи (слід починати інвестування в цінні папери компаній, які вже на слуху і характеризуються стабільністю);
  2. підібрати кілька додаткових інструментів, які не залежатимуть один від одного (розподіл вкладень між різними активами або галузями зробить ситуацію більш виграшній в плані фінансових перспектив).

Однак слід пам’ятати про те, що раз сформувавши портфель, не варто розслаблятися, безтурботно чекаючи надходження неминучої прибутку. У такій відповідальній справі важливо регулярно стежити за використаними інструментами.

Важливість оцінки і перебалансування

Час від часу інвестиційний портфель слід коригувати, приділяючи пильну увагу балансу вкладів. З огляду на те, що вартість активів в різний час може як зростати, так і раптово падати, слід своєчасно відновлювати баланс шляхом позбавлення від надмірно залежних один від одного інструментів.

Також потрібно продовжувати стежити за фондовим ринком, не перестаючи перебувати в пошуку нових прибуткових торгових інструментів. Створення «сходи» з облігацій також стане відмінним рішенням, дозволивши захистити себе від фінансових втрат.

Допомога у створенні інвестиційного портфеля

Якщо ви не знаєте, як створити власний портфель або хочете отримати домогу від фахівця – залиште свої контактні данні та наши спеціалісти з вами зв’яжуться. Або зателефонуйте нам за номером вказаному на сайті

Похожие статьи

some

Бум IPO і як в них брати участь

На сьогоднішній день кожен бажаючий цілком може успішно розбагатіти, взявши участь в IPO. При цьому важливо не тільки мати величезне

some

Як знайти ідею для стартапу

Все гіганти сфери послуг свого часу починали як стартапи, грамотно взявши курс на світове визнання. Сьогодні кожній людині добре відомий