Валютний курс як поняття і його основні правила змін

Поняття валютного курсу знайоме далеко не всім. Як правило, з ним стикаються люди, вид діяльності яких безпосередньо пов’язаний з валютними рухами або торгової сферою. Середньостатистична людина лише віддалено розуміє, що це таке. Основним завданням сучасної людини залишається розібратися що цей таке з чим це пов’язано і як правильно використовувати дану інформацію на благо свого фінансового становища.

Валютний курс – це конкретна грошова одиниця однієї держави, виражена в аналогічній грошовій  одиниці іншої

Також це може бути виражено в дорогоцінних металах, каменях і цінні папери. Саме це явище і співвідношення одного з іншим і є ключовим моментом в природному процесі глобалізації економіки.

Вся міжнародна економіка пов’язана цим поняттям. Торгові процеси в усьому світі ведуться в грошовому еквіваленті, і щоб не порушувати цінність одного і того ж товару в різних країнах використовується поняття валютного курсу (обміну валюти однієї країни на валюту країни партнера).

У міжнародній економіці існує два поняття курсу: плаваючий і фіксований. Поняття плаваючого курсу має на увазі режим валютного курсу, при якому він вільно змінюється під впливом певних факторів ринку. Фіксований курс – це курс, який спеціальними адміністративними методами країни утримується певний відрізок часу на необхідному рівні. Але тут важливо розуміти, що на таку стабілізацію курсу необхідні ресурси, в іншому випадку це може привести до різкого його стрибка. Є ряд країн, які вдало поєднують ці два поняття.

Причини зміни курсу

На зміну курсу впливають не тільки ринкові відношення і стан економічних процесів, але і в багатьох випадках психологічний фактор людей. Закон попиту пояснює це найбільш доступно. Наприклад, на ринку представлений товар в невеликій кількості, але на нього існує величезний попит. У даній ситуації товаровиробник може піднімати ціну. Товару мало, попит великий – все закономірно. У ситуації навпаки – товару багато, попит низький, відповідно ціна буде більш ніж доступна, так як необхідно повернути хоча б закладену вартість. Саме тому при чутках, що національна валюта знецінюється, іноземна тільки стає дорожче, а значить курс росте. У зв’язку з цим довіру до аналітичними даними і ЗМІ має бути обережним. Важливо цікавитися думкою не тільки одного джерела.

Скачки економічних процесів

Зростання і спад економічних процесів має на увазі дуже багато понять, які важливо розділяти і вивчати.

1.Торгово баланс країни – включає експорт і імпорт. Якщо країна продає свою продукцію, значить у неї росте кількість іноземної валюти, якщо купує – відповідно навпаки. В ідеалі повинен дотримуватися баланс, який і дозволить утримувати курс на стабільному рівні.

2.Інфляція – період знецінення національної валюти. У більшості економічних процесів це нормальне явище, яке тільки в рідкісних випадках призводить до суттєвих економічних криз.

3.Ринок праці – це поняття впливає на темпи економічного зростання країни. Хороша оплата праці підвищує конкуренцію і благополуччя фінансової ситуації суспільства.

4.ВВП (валовий внутрішній продукт) – це ринкова вартість усіх товарів і послуг, вироблених за річний період в країні, що істотно впливає на експорт, споживання і накопичення. Більшість економістів упевнені, що даний показник не зовсім об’єктивний і не може служити індикатором стану економіки.

5.Інвестіціонний клімат – ситуація, коли приплив іноземної валюти збільшується, що позначається на зростанні національної. Якщо відбувається зворотний процес, то відповідно до закону попиту і пропозиції – національна падає.

Особливості впливу політики центрального банку

Основним завданням центрального банку кожної країни, є підтримка національної валюти. Для цього існує ряд механізмів, завдяки яким і відбувається регулювання різних економічних процесів. Грошова емісія, валютні інтервенції, дисконтна ставка та адміністративні заходи допомагають тримати баланс і не допустити порушення економічного дисбалансу. Центральним банком на постійній основі відбувається контроль за роботою різних фінансових установ, виробничою сферою, а також процесами експорту та імпорту в країні.

Форс-мажор і перші необхідні заходи

Теракти, війни, страйки і природні катаклізми можуть значною мірою порушувати різні економічні процеси. При таких обставинах національна валюта падає. Впливати на подібні зміни можуть тільки вливання капіталу в країну, надійна система експорту, а також високий рівень економічного стану країни, який здатний витримати невеликі спади.

Всі ці дані потрібно знати з двох причин

Перша причина – не втратити свої гроші через високу інфляцію. Наприклад, якщо ви просто відкладаєте гроші рік у рік, але ніяк їх не використовуєте, їх поступово з’їдає інфляція. Тобто за них можна купити менше, ніж рік тому. Багато хто помилково вважає, що якщо тримати гроші в доларах чи євро – інфляція їх не дістане. Але це не так, навіть ці, на перший погляд, тверді валюти схильні до інфляції, хоч і меншої, ніж наша національна валюта.

Друга причина – можливість заробити на різкому стрибку або плавному і зрозумілому тренді. Якщо ви знаєте або припускаєте, що євро почне незабаром зростати, то правильним рішенням буде обміняти свої гривні та долари на євро. Або навпаки, якщо з’явилася термінова інформація про те, що у Штатах планують надрукувати ще більше USD, то варто продати долари та вкласти їх у надійнішу валюту: євро, фунти

Як отримати максимум зиску від цінової різниці курсів?

Слідкуйте за нашим сервісом торгових ідей, а також венчурних інвестицій – там ми часто розглядаємо недооцінені чи переоцінені валюти різних країн, на яких можна заробити. Також там розглядаємо не лише валюти, але про це в іншій статті

Якщо у вас немає часу чи бажання стежити за новинами, але хочете заробляти на різниці курсів, то рекомендуємо ознайомитися з сервісом від наших партнерів – спільна чи алгоритмічна торгівля

Який би спосіб ви не обрали: самостійна торгівля валютою на ринку, просто обмін валюти та зберігання її вдома/в банку, слухати поради від наших експертів або віддати свої кошти в управління професіоналам – не варто забувати про головне, про ризики, завжди варто їх контролювати . Адже головне завдання – зберегти і вже після примножити

Похожие статьи

some

Як знайти ідею для стартапу

Все гіганти сфери послуг свого часу починали як стартапи, грамотно взявши курс на світове визнання. Сьогодні кожній людині добре відомий

some

Як сформувати та управляти інвестиційним портфелем

Забезпечити собі гідне життя цілком можливо, якщо грамотно розпоряджатися власними фінансами. Отримувати грошову прибуток в довгостроковій перспективі досить легко при